کاربردهای متفاوت VPN با IP اشتراکی و IP اختصاصی

هنگامیکه یک خرید VPN صورت گرفت و پس از آن اتصال VPN ایجاد شد، آدرس IP کاربر به طور خودکار به موقعیت مکانی جدید تغییر می کند و دستگاه های آنها آدرس IP جدید دریافت خواهد کرد. چیزی که ممکن است شما در مورد آن اطلاعی نداشته باشید این است که کاربران پس از ثبت دستگاه هایشان روی شبکه می توانند توسط دو نوع اصلی از آدرس های IP مشخص شوند. این IP ها می تواند شامل IP ها اشتراکی و IP های اختصاصی باشد.

مقایسه IP اشتراکی و IP اختصاصی و انتخاب و خرید VPN و کریو

ip-vpn

اکثریت مشتریان خرید VPN از آدرس های IP اشتراکی استفاده می کنند، زیرا از بین این دو متداول تر است. تقریبا همه ارائه دهندگان VPN شخصی در درجه اول دسترسی با IP های اشتراکی را به مشترکین پیشنهاد می کنند. با این حال برخی شرکت ها در بازار وجود دارند، IP های اختصاصی ارائه می دهند که ممکن است توسط افراد درخواست شود. ما درباره تفاوت های آنها جستجو کردیم تا به شما کمک کنیم به طور روشن تری درباره کار هر یک بدانید، همچنین مزایا و معایب هر کدام را توضیح داده ایم. در هنگام خرید VPN و خرید کریو توجه به مسائل اینچنینی اهمیت بسیاری دارد.

IP اشتراکی (Shared IP)

همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم، اتصالات IP اشتراکی بیشتر مورد استفاده اند. هر سرور VPN به ارائه دهنده ای تعلق دارد که IP خود را دارد و حتی وقتیکه بسیاری از مشتریان از طریق نقطه پایانی یکسان به اینترنت متصل شوند، یک آدرس IP اشتراکی یکسان برای هر کامپیوتر یا دستگاه موبایل اختصاص داده خواهد شد. به این معنی که ترافیک کاربر با فعالیت های کاربران دیگر مخلوط می شود.

ip-vpn-multi

مزایا

  • گزینه ناشناسی بیشار برای میزبان های wifi عمومی
  • بیشتر ارائه دهندگان طیف گسترده ترIP های اشتراکی را نسبت به اختصاصی را ارائه می دهند
  • اتصال به IP اشتراکی به طور خودکار NAT را اجرا می کند

معایب

IP های اشتراکی می توانند توسط دیگر کاربران روی شبکه ، از طریق فعالیت هایی مانند ، اسپم شدن و هک شدن سوء استفاده شوند.  اولی در برخی وب سایت های خاص منجر به مسدود شدن  IP میشود به این معنی که قادر به دسترسی به سایت از طریق سرور خاص نخواهید بود.

دومی بیشتر بستگی به تعهد ارائه دهنده شما برای حفظ حریم خصوصی دارد، اما در صورتیکه این چنین نیست، هک غیر قانونی و فعالیت های مخرب مشابه توسط افراد می تواند توجه مقامات را جذب کند، یعنی کسانی می توانند ارائه دهندگان شما را مجبور به نظارت بر ترافیک شما کنند. برای جلوگیری از آن، اطمینان حاصل کنید که از سرویسی استفاده می کنید که هیچ گزارشی نگه نمی دارد. parsvpn.online در زمینه خرید VPN و خرید کریو اطلاعات مفیدی به شما ارائه می کند

IP اختصاصی (Dedicated IP)

برخی از کاربران ترجیح می دهند هیچ شبکه ای را با دیگر کاربران به اشتراک نگذارند و تنها تمایل به استفاده از سرورهای اختصاصی با یک IP ثابت دارند. این IP منحصر به فرد در دستگاه های افراد دیگر بکار نخواهد رفت. به همین ترتیب، این گزینه همیشه دراری هزینه های بیشتری نسبت به IP اشتراکی است. برخلاف IP اشتراکی،  IP های اختصاصی قادر به دسترسی به پورتهایی هستند که ممکن است در ابتدا توسط ISP یا مدیران شبکه محلی مسدود شده باشد.

ip-vpn-dedicated

مزایا

  • اگر IP شما توسط وب سایت هایی که فعالیت های شما را کم می کنند در لیست سیاه قرار گرفته
  • مفید برای دور زدن مسدود بودن پورت ها
  • حذف نگرانی ها از آنچه کاربرای دیگر بر روی سرور انجام می دهند

معایب

  • طیف ویسعی ار سرور توسط ارائه دهنده وجود دارد اما همه در مقایسه با IP اشتراکی محدود تر است
  • اگر ارائه دهنده غیر قابل اعتماد باشد، ترافیک شما به اسانی قابل شناسایی خواهد بود

نتیجه گیری

هر دو سرورهای  IP VPNجنبه های مثبت و منفی ای دارند. مهمترین منفعت آدرس های IP اشتراکی این است که بسیاری از کاربران در یک زمان از آن استفاده می کنند و فعالیت آنلاین شما بیشتر ناشناس می ماند نسبت به اینکه شما تنها کاربر یک سرور واحد باشید. با این حال، مزیت مسابه می تواند در سمت دیگر مقایسه نیز وجود داشته باشد، زیرا در پایان روز، شما متوجه نخواهید بود چه فعالیت هایی از سرور انتخابی شما خواهد گذشت. به طور معمول، اگر آنها می توانند سریعا کاربران مشکل ساز را به حالت تعلیق دراورند. در این مورد خرید VPN برای خود با وجود هزینه بالاتر قابل قبول تر است.

خرید VPN و خرید کریو در parsvpn.online